Foçalı Yaban Domuzları

Cunda’dan sonra tamamen bizim kontrolümüz dışında gelişen bir şekilde kendimizi Merve’nin yazlığında bulduk. Merve, Sadık, Su ve Burcu bizi harika bir şekilde ağırladıktan sonra Ekin ve Asya’nın tekrardan filme dahil olmasıyla Foça’nın (eski Foça) yolunu tuttuk.

Ekinasya’yla seyahat etmek zâten eğlenceli bir de eski Foça şirin ve sakin bir tatil beldesi çıkınca çok keyifli vakit geçirdik. İskelede, merkezde, pazarda yürüyüşler yaptık ve her zamanki gibi kamp yapma alanımızı aramaya başladık.

Foça’nın kurulduğu yerin hemen arkasındaki kalıntıların olduğu tepelerde kendimize –çok rüzgarlı da olsa- bir yer bulduk. Sadece bir çadırımız olduğundan ve içine dört kişi sığamayacağımız için çadırı ve üst kısmını çıkarıp yere serdik, sonuçta dört kişi, bir uyku tulumuyla köpek havlamaları eşliğinde yerde uzanıp uyumaya çalışırken (pek konforlu olmadığını itiraf etmeliyim) gece on beş kadar yaban domuzu bizi ziyarete geldiler! Aslında çok korkak ve zararsız hayvanlar ama bu kadar yakınımıza kadar gelmeleri yine de şaşırdık doğrusu. Bakalım Ege gecelerinde daha ne hayvanlar çıkacak karşımıza:)

Bu yazı Geziler kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Foçalı Yaban Domuzları için 1 cevap

  1. zengindilenci der ki:

    vee.. “Dünyanın en harika çocuğu” yazısına yaptığım yoruma istinaden into the wild’ı kendinize göre bu denli güzel biçimlendirebilmenize ve bu harika fotoğraflara bravo! :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir